Tarihi Eminönü Balık Ekmek
Kooperatif

Kooperatif

Geri Dön

Kooperatif

Tarihi Eminönü Balık Ekmek Turizm Kooperatifi, Eminönündeki balıkçı esnaflarımızın faaliyet gösterdiği çanak bölgesi olarak tabir edilen alanı Eminönü semtinin tarihi misyonu ile bağdaşır, kültürel ve turistik değer taşıyan bir alan olarak görsellemeye çalışmaktadır.

Turistlerin en uğrak yerlerinden biri olan bölgede tarihi yapılarımız haricinde Osmanlı İmparatorluğunun deniz gücü açısından hiç bir eserinin bulunmaması bizleri birtakım çalışmalar yapmaya sevk etmiştir. Bu noktada birçok uygulamaya konmuş ise de eksik kalan yanların tamamlanması ve çanak olarak tabir edilen bir kültür köşesi haline getirilmesi Kooperatifimizce planlanmaktadır.

Kooperatifimizin planlama ve yönlendirmeleri ile balık ekmek esnaflarımız kendilerine tarihi, kültürel dokuya uygun tekneler inşa ettirmişlerdir ve alanda bulunan tente sistemlerini tarihi yapıya uygun tente sistemi ile değiştirmişlerdir. Yine balık ekmekle bir bütün haline gelen turşucular ile diğer seyyar esnaf da tarihi dokuya uygun ve görselliği olan seyyar arabalar inşa ederek, çanak bölgesi tarihi mistik bir havası olan çekici bir alan haline dönüştürülmüştür.

Tentelerin bulunduğu alan içerisinde tarih ve kültürümüzle ilgili dikkat ve merak uyandırıcı maketler ve heykelciklerle burda yenibir konsept oluşturulmasına uzun vadede planlanmaktadır. Kooperatifimizin yönlendirmeleri ve esnaflarımızın katkıları ile Eminönü Balık Ekmeğin kurumsal faaliyetlerinin bazılarına aşağıda yer verilmektedir.

Sizlere uzun yıllardır en güzel lezzetleri, özel hizmet anlayışımız ile sunmaktan büyük gurur duyduk ve her zaman da duyacağız. Bize duyduğunuz güven için sonsuz teşekkürler.