Tarihi Eminönü Balık Ekmek
Hakkımızda

Hakkımızda

Saygınlığını ve dürüstlüğünü işine adamış bir firma olarak, satış sonrası hizmetiyle sağladığı güvenirlilik, yüksek iş ahlakı ile müşterilerinin ilk tercihi olmak ve kendi alanında lider olmayı hedef haline getirmektir.
Hakkımızda

Balık Ekmek Esnafları Derneği, Eminönündeki balıkçı esnaflarımızın faaliyet gösterdiği çanak bölgesi olarak tabir edilen alanı, Eminönü semtinin tarihi misyonu ile bağdaşır, kültürel ve turistik değer taşıyan bir alan olarak görsellemeye çalışmaktadır.

Turistlerin en uğrak yerlerinden biri olan bölgede tarihi yapılarımız haricinde Osmanlı İmparatorluğu’nun deniz gücü açısından hiçbir eserin bulunmaması bizleri birtakım çalışmalar yapmaya sevketmiştir. Bu noktada birçok çalışma derneğimiz tarafından organize edilerek esnafımız uygulamaya konmuş ise de eksik kalan yanların tamamlanması ve çanak olarak tabir alanın bir kültür köşesi haline getirilmesi derneğimizce planlanmaktadır.

Derneğimizin planlama ve yönlendirmeleri ile balık ekmek teknesi esnafımızın kendilerine tarihi, kültürel dokuya uygun tekneler inşa etmişler ve alanda bulunan tente sistemlerini tarihi yapıya tente sistemleri ile değiştirmişlerdir. Yine balık ekmekle bir bütün haline gelen turşucular ile diğer seyyar esnaf da tarihi dokuya uygun ve görselliği olan seyyar arabalar inşa ederek, çanak bölgesi tarihi mistik bir havası olan çekici bir alan haline dönüştürülmüştür.